דף הבית >> טיפול זוגי
טיפול זוגי          
 
 
מהו טיפול זוגי?
 
הטיפול הזוגי הינו מסע משותף בין בני הזוג והמטפל/ת בו בני הזוג בונים אמון ותמיכה ביניהם תוך פיתוח הקשבה הדדית, הרחבת ערוצי תקשורת זוגיים והגברת המודעות לדינאמיקה הזוגית המייחדת אותם. מתוך מודעות זאת, צומחת גם  לקיחת אחריות אישית של כל אחד מבני הזוג על הצד שלו בקשר.
 
אני רואה את התהליך של הטיפול כתהליך של העצמה של נקודות החוזק והחוסן בזוגיות, ועם זאת, גם הבנה של הדינאמיקה המאפיינת את הקשר והכרה בתרומה שיש לכל אחד מבני הזוג לקשר, לטוב ולרע.

 ברב המקרים, זוג המגיע לטיפול,חווה תקיעות, מבוי סתום, ולעיתים אף יאוש. בטיפול אנו מנסים להבין מהו אותו מעגל קסמים אליו בני הזוג נקלעו, ומנסים יחד למצוא דרכים באמצעותם יוכלו להיחלץ ממנו.  לעיתים דרכי ההיחלצות מתאפשרות על ידי שינויים התנהגותיים ומחוות הדדיות של כל אחד מבני הזוג, זה כלפי זה. ולעיתים, עצם השיחה שמתאפשרת, היכולת לדבר זה עם זה בסביבה מוגנת ואמפטית, השיתוף וההכרה ההדדית בקשיים של בן או בת הזוג, היא זו שיוצרת את השינוי. לרוב, כמובן, השילוב בין השניים הוא זה שמאפשר את פריצת הדרך.
 
 • מכאן נגזרת גם דרך העבודה שלי עם זוגות. אני מנסה לסייע לבני הזוג להבין טוב יותר את הקשיים אותם הם חווים ואת מקורותיהם ולהמשיג את מה שמפריע להם. זאת מתוך אמונה שלפעמים מתן שמות לרגשות והכרה בהם עוזרת בהתמודדות איתם. עם זאת, אני מכוונת את בני הזוג למצוא גם דרכים פרקטיות בהם יוכלו לבצע תמורות בעלות משמעות בחייהם.תהליך זה מצריך משני בני הזוג מידה רבה של מחוייבות ומוכנות להתבוננות עצמית ולמאמץ לשנות דפוסי התנהגות מסויימים.

כמטפלת מערכתית אני מאמינה שאין רק צד אחד "בעייתי" בקשר, אלא  שהקושי טמון באינטראקציה שנוצרת בין שני אנשים או יותר. על מנת שיווצר שינוי, השינוי המתבקש צריך לבוא משני הצדדים גם יחד, וכאשר שניהם עושים מאמץ לפגוש זה את צרכיו של זה ולוקחים אחריות על מעשיהם, ישנו סיכוי טוב שאכן יחול שיפור משמעותי ביניהם. 
 
     
 
המפגשים מתקיימים בקליניקה במודיעין. יש אפשרות לטיפול בשפה הרוסית ולטיפול דרך האינטרנט.       
טיפול זוגי- בנוכחות בן זוג אחד בלבד
 
מתוך הסתכלות מערכתית, הטיפול הזוגי הנכון צריך להיעשות בשניים. אולם, לעיתים הדבר אינו מתאפשר. במקרים מסויימים, רק אחד מבני הזוג מעוניין בטיפול ואילו השני מסתייג ולעיתים אף מתנגד. האם ניתן אם כן, לעשות טיפול לשניים, רק כשצד אחד שותף באופן פעיל בפגישות?
 
מתוך ניסיוני, הדבר אכן אפשרי. לעיתים, בן הזוג ה"סרבן" אינו מעוניין להגיע למפגשים, אך אין הדבר אומר שהוא אינו מעוניין לשנות את מה שקורה בקשר. כאשר קיימים קשיים, ברוב המקרים יחושו בהם שני הצדדים, ולכן, עצם השתתפותו של אחד מבני הזוג בתהליך יכולה לרתום גם את בן הזוג ה"סרבן" לערוך שינויים מסויימים בהתנהגותו ובהתייחסותו לקשר, גם אם אינו נוכח בפגישות.
 
בנוסף, בהתאם לגישה המערכתית, שינוי במרכיב אחד בתוך המערכת, מחולל שינוי במערכת כולה. מתוך הנחה זו, אם אחד מבני הזוג יבצע שינוי, הדבר ישפיע על המערכת כולה. מה גם, שבמקרים מסויימים, ברגע שהצד ה"סרבן" רואה שבו זוגו היה החלטי והחל בתהליך, גם הוא מתרצה ומצטרף אל בן זוגו. מכאן, שאמנם, תהליך טיפולי משותף הוא זה המומלץ, אך במקרים בהם הדבר אינו אפשרי, במקרים רבים ניתן לחולל שינוי גם אם באים לבד.
 
 מתי כדאי לפנות לטיפול זוגי?
 
 • כאשר ישנם ריבים וקונפליקטים חוזרים ונשנים
 • במקרים של מחלוקות משמעותיות בנושאי חינוך ילדים
 • משברים זוגיים כגון בגידה, פיטורין, מוות של בן משפחה ועוד
 • קשיים זוגיים עקב תהליך של טיפולי פוריות
 • לבטים וספקות מתמידים לגבי המשך הקשר (גם לפני נישואין)
 • עמידה בפני פרידה וגירושין
 • קשיים בתקשורת הזוגית
 • קשיים ביצירת אינטימיות
 • קשיים ביצירת אינטימיות מינית
טיפול זוגי מיני
 
המיניות ויחסי המין הינם חלק חשוב וייחודי בחייו של זוג. המיניות מושפעת מרבדים אחרים של הזוגיות כגון חלוקת התפקידים בין בני הזוג, מצב כלכלי, קשר עם משפחות המוצא, תפקוד הורי, אך גם משפיעה עליהם. שביעות רצון של שני בני הזוג מהקשר המיני יכולה להיות למקור כח וחוזק לזוגיות כולה. אולם בשל הקושי והמבוכה המתלווים לנושא המיני, הן מצד הפונים לטיפול והן מצד אנשי המקצוע, זוגות רבים יימנעו להעלות מפורשות תכנים מיניים בטיפול הזוגי. לכן, טיפול זוגי הניתן ע"י מטפלת המתמחה גם בטיפול זוגי וגם בטיפול במיניות יהווה טיפול מקיף ונכון יותר עבור זוגות רבים וייתן מענה גם לקשיים המיניים בין בני הזוג, במידה והם קיימים.
טיפול זוגי מיני יכול להתאים לטיפול במקרים בהם:
 • בני הזוג חווים ריחוק וקשיים באינטימיות
 • בני הזוג חווים אובדן תשוקה וחוסר רצון לקיום יחסי מין
 • בני הזוג חווים פער גדול בין הצרכים המיניים ביניהם
 • בני הזוג חווים קושי בתפקוד מיני כגון: קושי בזקפה, שפיכה מוקדמת, פחד והימנעות מקיום יחסי מין, כאבים בזמן יחסי מין(נשים), קושי בהגעה לאורגזמה.  
     
לפרטים ותיאום פגישה לחץ כאן      
       
דף הבית טיפול זוגי יעוץ זוגי טיפול משפחתי טיפול פרטני טיפול מיני מירי קובלסקי צור קשר
 
מירי קובלסקי - טיפול זוגי, משפחתי ופרטני , טיפול במודיעין, מטפלת בשפה הרוסית   054-6663351
לייבסיטי - בניית אתרים